مرتب سازی بر اساس :

برنج پرمصرف ترین دانه گیاهی در جهان است .  این دانه گیاهی از روزگاران کهن در چین ، ژاپن و هند کشت می شده است . برنج منبع مناسبی از پروتئین ها و ویتامین های گروه B می باشد . تقریباً تمام ۸ اسید آمینه ضروری مورد نیاز بدن در برنج یافت می شود . برنج فاقد گلوتن بوده و به راحتی قابل هضم می باشد،  به خصوص برای نوزادان و افرادی که آلرژی به گندم داشته و یا با مشکلات گوارشی مواجه هستند. برنج سرشار از کربوهیدرات بوده و منبع بسیار خوبی از انرژی می باشد . همچنین برنج منبع غنی از فیبر، آنتی اکسیدان های طبیعی مانند ویتامین C ،ویتامین A، فنولیک و فلاونوئید است.

بیشترین حجم برنج موجود در بازار ایران را برنج ایرانی، هندی و پاکستانی تشکیل می دهند. برنج ایرانی طعم ، عطر و مزه بسیار عالی داشته که سبب متمایز شدن آن از برنج های هندی و پاکستانی شده است. برنج ایرانی دارای اقلام متفاوتی می باشد . رنگ ، شکل ، قطر دانه ، بلندی و همچنین عطر متفاوت هر یک باعث متمایز شدن آن از گونه های دیگر می شود.  به طور کلی در ایران گونه های بسیار زیاد برنج کشت می شود که می توان آنهاها را در چهار دسته صدری، طارم، گرد و پر محصول تقسیم بندی کرد . 

گونه های برنج کشت شده در ایران

دسته انواع برنج
صدری صدری هاشمی ، صدری دم سیاه ، صدری دم سفید ، صدری دم سرخ ، صدری سالاری ، صدری علی کاظمی ، صدری حسن سرایی، صدری شاه پسند
 طارم طارم محلی، طارم دیلمانی، سنگ طارم، اهلمی طارم، طارم رشتی، طارم امیری، موسی طارم، سنگ جو، رشتی سرد
 پرمحصول  فجر ، خزر ، شیرودی ، سپیدرود ، زاینده رود ، دشت ، کوهرنگ ، هراز ، نعمت ، شفق ، ساحل ، ندا ، کادوس
گرد عنبر بو ، محمدی ، قصرالدشتی ، حسنی ، غریب ، قشنگه ، گرده ، چمپا بودار ، بینام

 

نمایش همه