مرتب سازی بر اساس :

حبوبات منبع غنی پروتئین می باشند به طوری که مقدار آن در حبوبات مختلف از ۱۷ تا ۲۸ درصد متغیر است. همچنین حبوبات حاوی انواع چربی ها ، مواد معدنی مانند آهن ، کلسیم ، پتاسیم و ویتامین ها خصوصاً ویتامین های گروه B هستند و آمینو اسیدهای ضروری بدن به وفور در انواع مختلف حبوبات وجود دارند. حبوبات علاوه بر اثر کاهندگی کلسترول خون ، ترکیبات ثانویه ارتقاء دهنده سلامتی که قادر به محافظت از انسان در برابر برخی بیماری ‌های مهم مانند سرطان است را تولید می کنند .

حبوبات دومین منبع مهم غذایی بعد از غلات در کشور ایران می باشد. ایران از تولید کنندگان مطرح حبوبات در جهان نیز می باشد به طوری که سالانه بخش زیادی از حبوبات تولیدی خود را صادر می کند. سطح زیر کشت حبوبات در ایران  بالغ بر ۵۰۰ هزار هکتار می باشد که از این مقدار ۱۴.۶ درصد به صورت آبی و ۸۵.۵ درصد به صورت دیم می باشد . بیشترین سطح برداشت حبوبات متعلق استان کرمانشاه با ۱۵.۹۵ درصد و کمترین میزان متعلق به استان بوشهر با کمتر از از ۰.۰۱ درصد بوده است.  

مهمترین گیاهان متعلق به گروه حبوبات عبارتند از : نخود ، انواع لوبیا ( لوبیا قرمز ، لوبیا چیتی ، لوبیا چشم بلبلی ،  لوبیا سفید ، لوبیا عروس )، لوبیا سبز ، عدس ، باقلا و ماش. 

نمایش همه